Δράσεις στο μάθημα της Πληροφορικής

Στο μάθημα της Πληροφορικής έγιναν οι παρακάτω δράσεις:

1. Στις 10 Φεβρουαρίου 2022 ημέρα Πέμπτη οι μαθητές ενημερώθηκαν πλήρως για την ασφάλεια του διαδικτύου, παρακολουθώντας την ταινία μικρού μήκους το παντοπωλείον, καθώς και μία παρουσίαση επί του θέματος. Έχει ορισθεί η ημερομηνία αυτή ως παγκόσμια ημέρα ασφαλούς διαδικτύου.

2. Στις 01 Μαρτίου 2022 ημέρα Τρίτη οι μαθητές υποδέχθηκαν το έαρ κάνοντας "μαρτάκια", και ακούγοντας τραγούδια του Μάρτη. Τα χαρούμενα πρόσωπα των μαθητών φώτισαν την αίθουσα πληροφορικής.

3. Στις 10 Μαρτίου 2022 ημέρα Πέμπτη και ώρα 11:15 έως 12 οι μαθητές του Α3 και Γ3 συμμετείχαν στην εκδήλωση που παρουσίασε η Σύγχρονη Ορχήστρα Θεσσαλονίκης. Συμμετείχαν 178 σχολεία από όλη την πατρίδα μας.

Thessaloniki State Symphony Orchestra is inviting you to a scheduled Zoom meeting. Το πρόγραμμα περιελάμβανε μουσικά κομμάτια/αποσπάσματα.

Φωτογραφία από τις δράσεις μπορείτε να δείτε εδώ.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αικατερίνη Αγγέλου